Pracovisko bez nehôd

Pracovisko bez nehôd

Naša príručka „Pracovisko bez nehôd na dosah“ poskytuje prehľad hlavných bezpečnostných rizík v priemyselných odvetviach, pripája elementárne oblasti a tipy na vytvorenie programu bezpečnosti s cieľom eliminovať výskyt úrazov a predstavuje nástroje na jeho realizáciu v praxi.

PRACOVISKO BEZ NEHÔD NA DOSAHPodľa Eurostatu došlo v roku 2012 v Európskej únii a Spojenom kráľovstve k 2,5 miliónom pracovným úrazom bez následku smrti a s minimálne 4 dňami práceneschopnosti a k 3 515 pracovným úrazom s následkom smrti. Hoci počet pracovných úrazov v porovnaní s rokom 2009 v absolútnych číslach aj v pomere na 100 000 pracovníkov na plný úväzok výrazne poklesol, čísla ukazujú, že stále existuje priestor na zlepšenie bezpečnosti na pracovisku a zníženie počtu pracovných úrazov.

Riadenie bezpečnostných rizík na predchádzanie pracovným úrazom je humánna a zároveň ekonomicky správna stratégia na ochranu alebo dokonca zvýšenie ziskovosti spoločnosti. Každý pracovný úraz predstavuje náklady a potenciálne zahŕňa závažné zdravotné komplikácie, ktoré majú vplyv na celkovú pracovnú morálku a produktivitu.

 

Stiahnite si prehľadnú príručku

Formular

Mám záujem o informačné emaily
o novinkách a akciáchDescriptionC_OptIn


* Pre pohodlný prístup k dokumentu Vám pošleme email s linkou na jeho stiahnutie. Záleží nám na ochrane Vašich osobných údajov, preto si prosím pozrite Zásady ochrany osobných údajov.